Kontakt
jiri-balik

Jiří Balík

Finanční poradce

Region:

Hlavní město Praha
Středočeský kraj

Adresa:

Jungmannova 748/30,
110 00 Praha

Moje specializace:

Hypotéky a majetkové pojištění.

Vystudoval jsem Česko-švýcarský institut, obor management a marketing. Po ukončení studií jsem nastoupil do bankovního sektoru, kde jsme se věnoval daňové metodice a účetnictví. Během mé kariéry jsem dále působil jako člen Komory daňových poradců a to po dobu 12ti let. Další cenné zkušenosti jsem získal v auditorské společnosti Deloitte.

Celý profesní život se pohybuji ve světě financí, investování a daňových úspor. Ve svém portfoliu mám klienty od podnikatelů po zaměstnance z řad konzultačních firem, reklamních firem, developerských společností, advokátních kanceláří nebo zdravotnických zařízení. Se svými klienty komunikuji nejen v českém, ale i v anglickém jazyce.

Díky mým zkušenostem jsem pro svoje klienty důležitým partnerem v jejich strategických finančních rozhodnutích. Stejně tak řeším na každodenní bázi jednorázové požadavky typu zpracování hypotéky, spoření pro děti nebo přípravy na důchod.

Ve volném čase rád sportuji, součástí mojí relaxace je i každodenní dojíždění do práce (i z práce) na kole za každého počasí :)

Více »
Blog poradce

Snižování úrokové sazby

Vážení klienti,

dnes se s vámi chceme podělit o několik myšlenek ohledně aktuálních změn v oblasti úrokových sazeb hypotečních úvěrů a jak by mohly ovlivnit vaše stávající i nové financování nemovitostí.

Sledujeme pokračující trend snižování úrokových sazeb jak ze strany České národní banky, tak hypotečních bank. Přemýšlíme, jak vám můžeme co nejlépe pomoci v této situaci. Mnoho z vás se nás ptá na možnosti refinancování svých hypotečních úvěrů a získání nižší úrokové sazby. Nicméně, chtěli bychom vám přiblížit alternativu, která může být pro vás stejně výhodná a to využití tzv. Retence u vaší stávající banky.

Tzv. RETENCI můžeme nazvat oddělení banky, které na základě žádosti klienta, se kterou Vám pomůžeme jako poradci, schvaluje možné snížení úrokové sazby, a to i v průběhu fixace úrokové sazby. S tímto procesem máme již praktickou zkušenost z let 2020 – 2021, kdy také klesaly sazby hypoték. Nejedná se tedy o nic nového a tuto možnost s klienty standardně řešíme.

Naše doporučení spočívá v tom, abyste zvážili setrvání u své současné banky a prozkoumali možnosti, jak můžeme společně snížit stávající sazbu během fixace. Tímto způsobem můžete dosáhnout úspor nejen na úrocích, ale také na nákladech spojených s refinancováním (např. odhad a poplatky katastrálnímu úřadu za výmaz a zápis nového zástavního práva).

Průběžně monitorujeme vývoj úrokových sazeb a máme v úmyslu vás o situaci na hypotečním trhu dále informovat. Neváhejte, se na nás obrátit pro poskytnutí aktuálních informací. Cílem je nalezení optimální cesty pro snížení úrokové sazby, a to i v průběhu fixace, což se nejvíce bude týkat klientů, kteří řešili hypotéku v posledních dvou letech.

Hypotéka pro nás není jednorázová služba, ale součást dlouhodobého plánování a péče o klienta. Jsme tady pro vás, a pokud máte jakékoli otázky nebo přání, neváhejte se s námi spojit.

Více »

Napište nám