Blog

Možnosti snížení úrokové sazby hypotéky v průběhu fixace

Vážení klienti,

dnes se s vámi chceme podělit o několik myšlenek ohledně aktuálních změn v oblasti úrokových sazeb hypotečních úvěrů a jak by mohly ovlivnit vaše stávající i nové financování nemovitostí.

Sledujeme pokračující trend snižování úrokových sazeb jak ze strany České národní banky, tak hypotečních bank. Přemýšlíme, jak vám můžeme co nejlépe pomoci v této situaci. Mnoho z vás se nás ptá na možnosti refinancování svých hypotečních úvěrů a získání nižší úrokové sazby. Nicméně, chtěli bychom vám přiblížit alternativu, která může být pro vás stejně výhodná a to využití tzv. Retence u vaší stávající banky.

Tzv. RETENCI můžeme nazvat oddělení banky, které na základě žádosti klienta, se kterou Vám pomůžeme jako poradci, schvaluje možné snížení úrokové sazby, a to i v průběhu fixace úrokové sazby. S tímto procesem máme již praktickou zkušenost z let 2020 – 2021, kdy také klesaly sazby hypoték. Nejedná se tedy o nic nového a tuto možnost s klienty standardně řešíme.

Naše doporučení spočívá v tom, abyste zvážili setrvání u své současné banky a prozkoumali možnosti, jak můžeme společně snížit stávající sazbu během fixace. Tímto způsobem můžete dosáhnout úspor nejen na úrocích, ale také na nákladech spojených s refinancováním (např. odhad a poplatky katastrálnímu úřadu za výmaz a zápis nového zástavního práva).

Průběžně monitorujeme vývoj úrokových sazeb a máme v úmyslu vás o situaci na hypotečním trhu dále informovat. Neváhejte, se na nás obrátit pro poskytnutí aktuálních informací. Cílem je nalezení optimální cesty pro snížení úrokové sazby, a to i v průběhu fixace, což se nejvíce bude týkat klientů, kteří řešili hypotéku v posledních dvou letech.

Hypotéka pro nás není jednorázová služba, ale součást dlouhodobého plánování a péče o klienta. Jsme tady pro vás, a pokud máte jakékoli otázky nebo přání, neváhejte se s námi spojit.

Napište nám