Blog

Jaké jsou skutečné výhody konsolidace půjček?

Trápíte se s několika půjčkami a už Vám všechna možná data splatnosti lezou na mozek? Nedaří se Vám dorovnat vyčerpané limity kreditních karet a kontokorentů? Vyřešte tuto situaci s klidem a bez nervování. Konsolidace umožňuje sloučení všech půjček a závazků do jedné splátky. Získáte tak kontrolu nejen nad včasným zaplacením svých splátek, ale také každý měsíc ušetříte. Jedna banka totiž znamená jen jedny podmínky! Neváhejte tedy a využijte tenhle nástroj k ulehčení Vašemu rodinnému rozpočtu a zjednodušení splátkového kalendáře!

Kdy ještě o sloučení úvěrů uvažovat?

Přemýšlet o konsolidaci se vyplatí i v jiných případech. Určitě je vhodné refinancovat, pokud máte na aktuálním úvěru nevýhodnou sazbu nebo přemrštěné poplatky. Je totiž více než pravděpodobné, že dosáhnete na lepší úrokovou sazbu a tím ušetříte. Jednou z možností je také úprava délky splácení, která může být po covidové krizi a při aktuální míře inflace pro některé lidi životně důležitá.

POZOR! Pro získání možnosti sloučit si všechny půjčky do jedné je nejdůležitější být bezproblémový klient, tedy nemít zpoždění s dosavadními splátkami.

Hlavní výhody konsolidace:

  • V součtu budete platit méně pouze za jednu půjčku a platba bude probíhat pouze jednou měsíčně, ne několikrát.
  • Nastavíte si i ostatní parametry úvěru podle svých aktuálních představ. Může to být třeba celková doba splácení, podmínky mimořádných splátek nebo datum splátky.
  • V některých případech si můžete půjčit ještě obnos navíc na nevyhnutelné výdaje, na které doteď nezůstával prostor.
  • Ve většině případů dosáhnete na lepší úrok a zbavíte se případných poplatků.
  • Získáte lepší přehled ve svých financích a půjčku máte pod kontrolou. Psychicky a administrativně se Vám uleví. Nebudete muset stále myslet na různé výše splátek, rozdílné termíny, účty nebo uschovávat smlouvy a přístupové údaje.

Nevýhody konsolidace:

Nezapomeňte si vždy nejprve ověřit, zda se Vám konsolidace vyplatí. Může se Vám stát, že konsolidací se sníží výše splátky, ale extrémně se prodlouží doba splácení a navýší úrok. V tento moment pro Vás konsolidace přestává být výhodná a ruce od ní pryč! Používejte selský rozum a nikdy nic nepodepisujte unáhleně nebo v tísni.

Jaké jsou podmínky konsolidace?

Abyste dosáhli lepších podmínek díky konsolidaci, je klíčové mít bezúhonnou minulost ve splácení. Nebýt zapsán v registru dlužníků a mít v pořádku veškeré proběhlé transakce. Jeden háček to ale přece jen má. Není možné konsolidovat všechny formy úvěrů. Problém představují například leasingové úvěry. Některé banky nejsou ochotné slučovat mikropůjčky nebo půjčky od nebankovních společností. Je proto nutné sledovat podmínky jednotlivých institucí.

Jak konsolidaci dojednat?

Existují dva primární způsoby, jak konsolidaci sjednat. Pro ty, kteří preferují osobní kontakt, se nabízí možnost vyrazit přímo na pobočku a zde vyřešit podmínky s bankéřem. Hodně institucí v dnešní době samozřejmě nabízí i možnost online sjednání, na webu či telefonicky.

Pokud si nejste jisti, kterou nabídku využít a která je pro Vás nejvýhodnější, neváhejte a řešte konsolidaci s finančním poradcem.

V rámci spotřebitelských úvěrů bývá často konsolidace bankou zamítnuta a klient nemá dostatečné informace o důvodech zamítnutí. Zkušení externí poradci mají v bankách spolehlivé kontakty, znají interní procesy poskytování úvěrů, jak funguje centrální úvěrový registr, a dokáží Vám tak situaci nejlépe vysvětlit. S jejich pomocí je větší pravděpodobnost, že Vám bude úvěr poskytnut, a navíc dosáhnete na nejlepší podmínky, které v daný moment trh nabízí.

Pokud se však budete snažit konsolidaci vyřešit sami a Váš návrh bude několikrát zamítnut, ani finanční poradce už Vám nebude schopen okamžitě pomoci a je potřeba konsolidaci odložit.

Klient s nebankovní půjčkou je vnímám jako rizikový. Jak si vytvořit pozitivní úvěrovou historii pro získání hypotéky?

Jak se definuje účelový a neúčelový úvěr Typickým příkladem účelového úvěru je hypotéka, protože sjednání finančních prostředků může… Více » Klient s nebankovní půjčkou je vnímám jako rizikový. Jak si vytvořit pozitivní úvěrovou historii pro získání hypotéky?

Napište nám