Blog

Jak ve Stone & belter fungují realiťáci?

Hlavním posláním Stone & belter je péče o majetek klientů vykonávaná na precizní úrovni. Do majetku patří také nemovitosti a k nemovitostem se váže celá řada služeb. Asi každý má alespoň přibližnou představu, jak by měla fungovat běžná realitní kancelář. V textu se proto zaměřím spíše na specifika fungování té naší.

Naši poradci mají se svými klienty často roky budovaný vztah, postupně získávají přehled o jejich životních plánech, pomáhají jim je dosáhnout a mají vhled do majetkových poměrů. V případě potřeby řešit realitní služby tedy přebíráme klienty většinou v situaci dlouholetého vztahu s poradcem a máme dostatek informací, přičemž styčnými důstojníky zůstávají samozřejmě nadále poradci. Vstupní informací není klasické „můj známý má byt a chce ho prodat / pronajmout“, ale širší pohled na situaci, a to v souladu s naším unikátním finančním produktem Můj plán. Podle právě popsaného musí vypadat naše jednání (a příprava na toto jednání) s majiteli nemovitosti.

Své služby chápeme jako závazek k majitelům nemovitostí, že celý obchod proběhne v pořádku a také jako závazek vůči poradcům, že se jim o klienta dobře postaráme. Pro všechny strany je velkou výhodou, že veškeré služby Stone & belter lze řešit pod jednou střechou – kromě běžných služeb jako jsou prodej, pronájem a kvalifikovaný odhad cen nemovitosti se umíme flexibilně připojit ke schůzce poradce s klientem a poskytnout rychlou osobní konzultaci nebo asistovat kupujícím při časově a někdy i psychicky náročném procesu pořízení nemovitosti. To je obrovský rozdíl proti známé situaci „tady vám někdy zavolá pan / paní XYZ ze společnosti ABC, se kterou externě spolupracuji“. Někdy jde jen o drobnou radu – např. během pár vteřin jsme schopni na monitoru ukázat, jak dlouho se jakákoliv inzerovaná nemovitost inzeruje a jestli nedošlo k opakovanému snižování ceny. Široký záběr našich služeb je dán i požadavky klientů, kromě prodejů a pronájmů běžně řešíme komerční nemovitosti nebo developerské projekty.

Dlouhodobá znalost majitelů nemovitostí nám pomáhá dělat lepší rozhodnutí – např. prodat teď vs. prodat později vs. pronajmout. Pokud naopak naši klienti nemovitost kupují, má prodávající jistotu prověřených a solventních kupujících. Pracujeme také s neveřejnou nabídkou, kdy jsme schopni nemovitost nabídnout nejen do databáze realitní kanceláře, ale také masivnímu portfoliu potenciálních kupujících od našich poradců. Pojištění nám díky efektivní spolupráci s poradci zabere doslova pár kliků. Téměř každý prodej nebo pronájem zakončujeme výběrovým řízením na dodavatele energií s následným zajištěním převodu kontraktů na energie, kdy se majitelé nemovitostí ani nájemci nemusí o nic starat.

V realitní kanceláři máme vynikající fotografickou techniku a letku dronů. K inzerátům kromě kvalitních fotografií přikládáme video a půdorysy – to není v naší branži vůbec samozřejmostí, i když to prokazatelně výrazně pomáhá v prodeji. K bezpečnému průběhu obchodu přispívají naši dlouholetí právníci, kteří se věnují výhradně realitnímu právu.

Vše funguje i naopak – naše kamarády, známe a klienty rádi svěřujeme do rukou zkušených poradců, pokud je potřeba probrat finanční služby.

Právě popsané lze úspěšně vykonávat jen díky provázanému portfoliu služeb a propracovaným postupům. Klient pořád zůstává s námi a není předáván do rukou třetích osob. Odměnou všem zúčastněným je pohodový průběh celého obchodu pod spolehlivou hlavičkou Stone & belter.

Napište nám