Kontakt
petr-dobrovolny

Petr Dobrovolný

Finanční poradce

Region:

Hlavní město Praha
Liberecký kraj

Adresa:

Jungmannova 748/30,
110 00 Praha

Moje specializace:

Investice a finanční plány.

V bankách a finančnictví se aktivně pohybuji přes 20 let. Vždy jsem na první místo klady přání a cíle klientů. Potíž byla v tom, že ideální řešení ne vždy bylo v instituci, kde jsem pracoval. Proto jsem se v roce 2013 vydal cestou nezávislého finančního poradenství.

Moje heslo: Předpoklad je matkou průšvihu, říká se. Proto nepředpokládáme ale plánujeme. Společně.

Profesní zkušenosti:

1999 – 2012 banky (BACA – dnes UNI, Citibank, mBank, Moravský peněžní ústav, Moneta)

  • Osobní bankéř
  • Hypoteční bankéř
  • Firemní bankéř
  • Privátní bankéř

2013 – dosud nezávisle poradce

Blog poradce

Finanční gramotnost dětí?

Při přípravě článků jsem se ptal dětí ve svém okolí, co se učí ve škole o finanční gramotnosti. Většinou se učí o historii peněz, příjmech, výdajích, rozpočtu, aktivech, pasivech, cenných papírech, daních, inflaci, České národní bance, vkladech, úvěrech, hypotékách, kartách, oddlužení a podobně. Dozvěděl jsem se, že k nim do školy chodí někdo na speciální hodiny a že existuje olympiáda finanční gramotnosti!

Na čem se ale všichni shodli je, že jim chybí praktické znalosti. Co mě bude všechno čekat zařídit, když si najmu byt? Co všechno budu platit? Jak ovlivním výši svého příjmu? Co mám dělat s penězi, které mi přebývají? Jak si šetřit? Jak začít investovat? Jak si koupit byt? Jak se dělá daňové přiznání. A všechny ty věci, které nám můžou přijít samozřejmé.

Odpovídali mi nejčastěji studenti gymnázií tak netuším, co se učí finanční gramotnosti na jiných typech středních škol, nebo učňovských oborech, které by měly připravit absolventy jak na zaměstnání, tak pozici živnostníka či majitele firmy.

Více »

Napište nám