Kontakt
ondrej-dolinek

Ondřej Dolínek

Finanční poradce

E: odolinek@exfin.cz

Region:

Hlavní město Praha
Středočeský kraj

Adresa:

Jungmannova 748/30,
110 00 Praha

Moje specializace:

Hypoteční financování – realizováno téměř 5mld hypotečních úvěrů.

Investiční poradenství pro movitou klientelu.

Pomáhám klientům při jejich strategickém rozhodování. Vždy mě bavila matematika, proto jsem se rozhodl vystudovat finanční a pojistkou matematiku na MFF UK. Svou kariéru jsem odstartoval v bankovnictví. V roce 2000 jsem nastoupil do Expandia banky, která byla v té době průkopníkem moderních technologií a internet bankingu, ale již záhy jsem si uvědomil, že řadu věcí lze dělat lépe, nezávisle, s ohledem na zájmy klienta a ne akcionáře banky. Začal jsem s hypotečním financováním a postupně jsem se zaměřil na celé finanční portfolio služeb. Jen v oblasti hypoték jsem sám zpracoval hypoteční úvěry v objemu 5 000 000 000 Kč. Tuto metu dosáhlo jen několik jednotlivců v celé České Republice.

Od roku 2007 jsem většinovým vlastníkem a jednatelem společnosti Expres finance, která se specializuje na hypoteční financování a sdružuje pod sebou téměř 20 specialistů na nemovitostní financování. Spolupracujeme s řadou developerských společností a realitních kanceláří.

Dnes pomáhám klientům spravovat a zhodnocovat jejich majetek a budovat finanční nezávislost.

Investičnímu poradenství a svému dalšímu profesnímu rozvoji se věnuji pod hlavičkou společnosti Stone and Belter.

Více »
Blog poradce

Snižování úrokové sazby

Vážení klienti,

dnes se s vámi chceme podělit o několik myšlenek ohledně aktuálních změn v oblasti úrokových sazeb hypotečních úvěrů a jak by mohly ovlivnit vaše stávající i nové financování nemovitostí.

Sledujeme pokračující trend snižování úrokových sazeb jak ze strany České národní banky, tak hypotečních bank. Přemýšlíme, jak vám můžeme co nejlépe pomoci v této situaci. Mnoho z vás se nás ptá na možnosti refinancování svých hypotečních úvěrů a získání nižší úrokové sazby. Nicméně, chtěli bychom vám přiblížit alternativu, která může být pro vás stejně výhodná a to využití tzv. Retence u vaší stávající banky.

Tzv. RETENCI můžeme nazvat oddělení banky, které na základě žádosti klienta, se kterou Vám pomůžeme jako poradci, schvaluje možné snížení úrokové sazby, a to i v průběhu fixace úrokové sazby. S tímto procesem máme již praktickou zkušenost z let 2020 – 2021, kdy také klesaly sazby hypoték. Nejedná se tedy o nic nového a tuto možnost s klienty standardně řešíme.

Naše doporučení spočívá v tom, abyste zvážili setrvání u své současné banky a prozkoumali možnosti, jak můžeme společně snížit stávající sazbu během fixace. Tímto způsobem můžete dosáhnout úspor nejen na úrocích, ale také na nákladech spojených s refinancováním (např. odhad a poplatky katastrálnímu úřadu za výmaz a zápis nového zástavního práva).

Průběžně monitorujeme vývoj úrokových sazeb a máme v úmyslu vás o situaci na hypotečním trhu dále informovat. Neváhejte, se na nás obrátit pro poskytnutí aktuálních informací. Cílem je nalezení optimální cesty pro snížení úrokové sazby, a to i v průběhu fixace, což se nejvíce bude týkat klientů, kteří řešili hypotéku v posledních dvou letech.

Hypotéka pro nás není jednorázová služba, ale součást dlouhodobého plánování a péče o klienta. Jsme tady pro vás, a pokud máte jakékoli otázky nebo přání, neváhejte se s námi spojit.

Více »

Napište nám