Blog

Cestujte s jistotou: Sjednejte si cestovní pojištění!

Cestovní pojištění si do zahraničí určitě alespoň jednou v životě sjednal snad každý z nás. Jedná se o druh nepovinného pojištění primárně mířeného na léčebné výlohy mimo území České republiky. Běžně tím získáte i asistenční služby, tedy pomoc na telefonu pracovníky pojišťoven. Existuje dlouhá řada různých připojištění, mezi nejpoužívanější patří například připojištění zavazadel, storno zájezdu či extrémních sportů.

Typy cestovního pojištění z hlediska délky pobytu:

1) Jedna cesta – nárazová, konkrétní krátkodobá cesta, například dovolená, prodloužený víkend nebo služební cesta

2) Více cest na rok – pokud se chystáte vycestovat v následujících 365 dnech do zahraničí několikrát, sjednává se jako roční, během doby trvání můžete do zahraničí vyjíždět opakovaně a počet výjezdů není omezen, maximální délka jednoho výjezdu záleží na výběru pojišťovny ( do 90ti dní AXA, Direct nebo Kooperativa).

3) Roční pobyt – pro pobyt v zahraničí déle než 90 dní v kuse, pojištění platí 365 dní bez nutnosti návratu do ČR v době platnosti pojištění nebo storno poplatků

Proč si sjednat cestovní zdravotní pojištění?

Odpověď je jednoduchá, nikdy totiž nevíte, co Vás na cestách potká. Některé vyspělé státy mají velice drahé i ty nejprimitivnější úkony, nehledě na často přemrštěné ceny za dopravu do nemocnice. Léčebné výlohy mohou po sečtení všech zdánlivě nečekaných služeb dosáhnout výše i milionu korun. Výjimkou nejsou ani státy Evropské unie, kde nám na naše zdravotní pojištění ošetří pouze základní úkony se všemi poplatky, jako mají místní obyvatelé.

Kolik stojí cestovní pojištění?

Výše denní sazby cestovního pojištění se odvíjí nejen od jeho krytí, ale hlavně od cílové destinace, náplni dovolené a Vašeho věku. Je samozřejmé, že cesty po Evropské unii vyjdou levněji, než ty zaoceánské. Pokud během své cesty navštívíte více států, je pro stanovení ceny pojistného zásadní rozdělení světa na tři části – USA + Kanada, Evropa, zbytek světa. Toto dělení se odvíjí od cen zdravotník služeb v dané lokalitě.

Příklad ceny cestovního pojištění na 1 den pro jednotlivce, pár a 4 člennou rodinu:

 JednotlivecPárRodina
EVROPAod 30 Kčod 71 Kčod 105 Kč
ASIEod 59 Kčod 142 Kčod 211 Kč
USAod 99 Kčod 244 Kčod 369 Kč

Sjednání pojištění můžete absolvovat nejen na pobočce, ale samozřejmě i z pohodlí Vašeho domova přes počítač, tablet nebo mobil. Vyplníte základní informace o Vaší cestě, doplníte některé důležité osobní údaje a vše máte vyřízeno během pár minut. Smluvní dokumentace bývá dnes vyhotovena a uložena online, můžete ale také zažádat o zaslání dokumentů poštou nebo o jejích vytištění na pobočce. Důležitým dokladem po uzavření cestovního pojištění se pro Vás stává kartička s číslem asistenční služby, která Vám zajistí veškeré informace a instrukce v případě potíží. 

Nabídky od různých pojišťoven jsou odlišné, je klíčové vždy důkladně přečíst smluvní podmínky, které detailně popisují rozsah krytí. Ten vyplývá z Vašich preferencí a odvíjí se od něj i cena. Vždy je dobré myslet na to, že cestovní pojištění kryje pouze běžné činnosti, tedy turistiku, běh nebo plavání. Pokud tedy jedete do Itálie na hory, sjednejte si raději připojištění na extrémní sporty.

Pokud plánujete cestovat do zahraničí, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, kdy budete potřebovat lékařskou péči nebo pomoc v případě nečekaných situací. S našimi pojišťovacími službami můžete být klidní a cestovat s vědomím, že jste krytí v případě nečekaných událostí. Nečekejte, ať už plánujete krátkou dovolenou nebo delší pobyt v zahraničí, sjednejte si cestovní pojištění ještě dnes a užijte si cestování s klidem a bez starostí.

Rádi vám pomůžeme s vašimi pojišťovacími potřebami. Neváhejte se na nás obrátit a sjednat cestovní pojištění, které vám poskytne důležitou ochranu během vašich cest.

Napište nám